خبرخوب/ساخت مسکن برای کارکنان پالایشگاه بید بلند بهبهان در حال نهایی شدن است

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن برای کارکنان پالایشگاه بید بلند بهبهان در حال نهایی شدن است.
کد خبر : 5544
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۷:۴۳
خبرخوب/ساخت مسکن برای کارکنان پالایشگاه بید بلند بهبهان در حال نهایی شدن است

بهبهان آنلاین:

به گزارش بهبهان آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان )، جلسه قرارگاه جهادی مسکن به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و سایر اعضا در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

در این نشست مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: برای صنعت شهرها در خوزستان ساخت ۱۰ هزار واحد پیش‌بینی شده است و در این راستا زمین مورد نیاز ساخت واحدهای فولاد اکسین و گروه ملی فولاد تامین شده است.

وی افزود: زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن برای کارکنان پالایشگاه بید بلند بهبهان نیز در حال نهایی شدن است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: برای پتروشیمی امیرکبیر در ماهشهر نیز زمین تامین شده است و برای هلدینگ خلیج فارس برنامه داریم تا با توجه به تقاضایی که وجود دارد زمین تامین کنیم.
معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز با اشاره به کلنگ زنی اولین پروژه صنعت شهر در کشور در ماهشهر اشاره گفت: کلنگ ساخت سه هزار واحد مسکونی پرسنل پتروشیمی امیرکبیر اولین کلنگی است که برای ساخت کارکنان صنایع در خوزستان به زمین زده شد.
محمد خانچی با اشاره به اهمیت صنعت شهرها، به موفقیت الگوهای فناورانه و صنعتی سازی در ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: اکنون نگاه ما به گسترش صنعت شهرها در سطح استان با کمک شرکت های صنعتی است. این پروژه در کنار ابرپروژه نهضت ملی مسکن اکنون مورد تمرکز متخصصان امر قرار گرفته است.
وی افزود: هم‌اکنون در شرکت‌های صنعتی، نفتی و پتروشیمی یکی از دغدغه های کارشناسان و کارگران آنها مسکن است که با توجه به افزایش قیمت مسکن هم در خرید و هم در اجاره، پیش‌بینی می‌شود کارگران شاغل و آموزش دیده ناچار به ترک محل های کار خود به دلیل عدم تامین مسکن خواهند شد. از این رو بخش های صنعتی مایل به سرمایه گذاری و تامین مسکن کارگران شاغل در بخش‌های خود در نزدیکی محل اشتغال خود هستند و این موضوع در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت و همکاری با یکدیگر در جهت تامین مسکن کارگران قرارگرفته است.

خانچی خاطرنشان کرد: صنعتی سازی، کیفی سازی، سرعت بالا و قیمت تمام شده مناسب در اجرای این پروژه اهمیت فراوانی دارد. در این صورت است که ساخت این شهرک‌ها از سوی سازندگان و همچنین متقاضیان مورد استقبال قرار می‌گیرد.

وی به کلنگ زنی اولین پروژه صنعت شهر در کشور در ماهشهر اشاره کرد و افزود: کلنگ ساخت سه هزار واحد مسکونی پرسنل پتروشیمی امیرکبیر اولین کلنگی است که برای ساخت کارکنان صنایع در خوزستان به زمین زده شد. تامین زمین این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شده و قطعا مدیریت پروژه نیز به بهترین شکل انجام خواهد شد تا در سریعترین زمان نهایی شود. در طرح این پروژه قطعا همه‌ استانداردهای شهرسازی، زیست‌محیطی و حتی مسایل فرهنگی و اجتماعی دیده خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری به افزایش سقف وام و تسهیلات به متقاضیان این طرح اشاره کرد و گفت: با این تسهیلات به آورده افراد متقاضی کمک بهتری می‌شود. اکنون ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه صنعت شهرها وجود دارد به گونه ای که عمده متقاضیان سایت هایشان بالای هزار واحد است حتی در برخی مناطق، ۶ هزار واحد نیز پتانسیل ساخت و تقاضا برای ساخت وجود دارد. اینکه این پروژه در پهنه‌های مختلف آب و هوایی قابلیت اجرایی داشته باشد، نکته حائز اهمیتی است و همینطور اینکه همه ابعاد فرهنگی را در اجرای این پروژه در نظر بگیریم.

وی اظهار کرد: چنانچه مقولات علمی و فناورانه در ساخت با مدیران صنعتی و سازنده ها همسو شود، این هماهنگی با سازندگان همچنین تدقیق معایب و محاسن اجرایی الگوهای نوین ساخت، در پذیرش این امر از سوی سازندگان و انبوه سازی پروژه موثر است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.