شماره : 5574
۱۳ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳

کشف و معدوم سازی ۳ تن انواع مواد غذایی و نوشیدنی تاریخ مصرف گذشته در بهبهان

مدیرگروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی بهبهان از کشف و معدوم سازی حدود ۳ تن انواع مواد غذایی و نوشیدنی تاریخ مصرف گذشته در بهبهان خبر داد.؛

بهبهان آنلاین:

مدیرگروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی بهبهان از کشف و معدوم سازی حدود ۳ تن انواع مواد غذایی و نوشیدنی تاریخ مصرف گذشته در بهبهان خبر داد.

سیدهیبت اله رام نژاد با اشاره به بازرسی های مستمر کارشناسان بهداشت محیط در ساعات اداری، غیر اداری و روزهای تعطیل جهت حفظ سلامت شهروندان، اظهار داشت: شهروندان عزیز در هنگام خرید مواد غذایی به مشخصات کامل بهداشتی مندرج بر روی بسته بندی، از جمله تاریخ تولید و مصرف توجه کرده و مواد غذایی را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنند.

مدیر گروه بهداشت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان در پایان از شهروندان خواست هرگونه موارد احتمالی تخلف بهداشتی را به شماره ۱۹۰ سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت اطلاع دهند.

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5574 توسط پیمان باوند و در روز دوشنبه 13 آذر 1402 ساعت ۱۷:۲۳:۳۰
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5571
۱۰ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۸:۵۵

برگزاری ویژه برنامه «گوش شنوا» میز خدمت مسئولین شهرستان بهبهان

ویژه برنامه میز خدمت مسئولین شهرستان بهبهان با عنوان گوش شنوا به همت مسجد و پایگاه سید فقیه حوزه شهید بقایی برگزار شد. ؛

بهبهان آآنلاین:

در این برنامه که با همت شورای محله اسلامی منطقه خیابان شهید عدالت و پایگاه مقاومت بسیج مسجد سید فقیه (ره) و با استقبال مردم و بازاریان شریف شهرستان بهبهان برگزار گردید، ابتدا مردم بدون واسطه مشکلات خود را با شهردار، اعضای شورای شهر، معاون فرماندار و روسای ادارات شهرستان به صورت چهره به چهره در میان گذاشتند و مسئولین نیز به صورت میدانی از نارسایی‌ها و کمبود‌ها مطلع گردیدند.

سپس در ادامه، با هدف تکریم شهروندان و پاسخگویی به مطالبات آنان در مورد مسائل مختلف شهرستان، نشست پرسش و پاسخ برگزار گردید.

همچنین در حاشیه این برنامه، معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شهرستان، اقدام به برپایی ایستگاه سلامت نمود و مراقبان سلامت به بررسی وضعیت سلامت مردم پرداختند.

پایگاه مقاومت بسیج مسجد سید فقیه (ره) مراتب قدردانی خود از فرماندار محترم، شهردار محترم، اعضای محترم شورای اسلامی شهرستان، روسای محترم ادارات برق، میراث فرهنگی، آموزش و پرورش، ثبت احوال، تبلیغات اسلامی، ورزش و جوانان، و کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهبهان را ابراز می‌دارد.

انتظار می‌رود که نشست‌هایی از این دست بتواند شروعی پربرکت و سازنده جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شریف شهرستان بهبهان باشد.

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5571 توسط پیمان باوند و در روز جمعه 10 آذر 1402 ساعت ۰۸:۵۵:۲۵
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5567
۱۰ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۸:۳۹

به یاد بزرگان فوتبال در بهبهان چمن مصنوعی احداث می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهبهان کفت: چمن مصنوعی به یاد بزرگان فوتبال در بهبهان احداث می شود. ؛

بهبهان آآنلاین:

حسین خود با اعلام این خبر گفت: در راستای توسعه زیرساخت ها و افزایش سرانه ورزش در شهرستان بهبهان، احداث پنج چمن مصنوعی در نقاط مختلف شهر بهبهان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بهبهان افزود: بودجه احداث این ۵ چمن مصنوعی از اعتبارات نفت تخصیص یافته که بزودی در ۵ نقطه از شهر بهبهان کلنگ زنی شده و امیدواریم تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی اعتبار هر یک از این پروژه ها را دوازده میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با هدف زنده نگه داشتن نام و یاد بزرگان ورزش بهبهان، پروژه چمن های مصنوعی به یاد مرحومین و شهدای حوزه ورزش غلام عباس اسماعیلی، ابوالقاسم زکی پور، حبیب الله حاجی نژاد، جهانشاه خلیلی
و … نام گذاری خواهند شد.

رئیس اداره ورزش بهبهان در پایان با تقدیر از تلاش ها و مساعدت نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جهت تأمین اعتبار پروژه ها و مدیر کل محترم ورزش و جوانان خوزستان در خصوص حل مشکلات حقوقی و تامین زمین پروژه ها گفت: در طی سال های اخیر در شهرستان بهبهان تعداد ۱۵ پروژه چمن مصنوعی و ۲ چمن طبیعی به بهره‌برداری رسیده و بیش از ۲۵ چمن طبیعی و مصنوعی دیگر و ۳ مجموعه بزرگ ورزشی در بخش های تشان، منصوریه و زیدون با پیشرفت فیزیکی مناسب درحال انجام است، که امیدواریم با تکمیل آن ها شاهد توزیع عادلانه خدمات ورزشی در نقاط مختلف شهرستان باشیم.

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5567 توسط پیمان باوند و در روز جمعه 10 آذر 1402 ساعت ۰۸:۳۹:۲۳
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5564
۷ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰

آیین تکریم ومعارفه سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی بهبهان برگزار شد

آیین تکریم ومعارفه سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی بهبهان برگزار شد ؛

بهبهان آنلاین:

جلسه تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی بهبهان با حضور معاونین و اعضای هیأت رئیسه و همکاران دانشکده برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان، طی حکمی از سوی دکتر سرمست رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جندی شاپور اهواز، دکتر محمد صباغان بعنوان سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی بهبهان منصوب شد.
شایان ذکر است که دکتر رمضان احدی سرپرست پیشین دانشکده علوم پزشکی بهبهان بازنشست شده است.

 

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5564 توسط پیمان باوند و در روز سه شنبه 7 آذر 1402 ساعت ۲۲:۵۰:۵۹
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5562
۶ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳

شیر دختر بهبهانی در جمع ۹ بازیکن برتر جهان در رشته هندبال

بهبهان آنلاین: فدراسیون جهانی هندبال، فاطمه مریخ بعنوان یکی از ۹ استعداد درخشان هندبال جهان معرفی شد. به گزارش بهبهان آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، صفحه رسمی فدراسیون جهانی هندبال در آخرین خبر خود ۹ ستاره جوانی که در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان بزرگسال جهان خواهند درخشید را معرفی کرد. در

بهبهان آنلاین:

فدراسیون جهانی هندبال، فاطمه مریخ بعنوان یکی از ۹ استعداد درخشان هندبال جهان معرفی شد.

به گزارش بهبهان آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، صفحه رسمی فدراسیون جهانی هندبال در آخرین خبر خود ۹ ستاره جوانی که در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان بزرگسال جهان خواهند درخشید را معرفی کرد.

در میان این ۹ بازیکن، فاطمه مریخ شیر دختر بهبهانی و بازیکن ملی پوش هندبال بانوان کشورمان در کنار بازیکنانی از کشورهای مجارستان، دانمارک، فرانسه، سوئد، ژاپن، اسپانیا، جمهوری چک و آنگولا ایستاده است.

فاطمه مریخ که در ترکیب نهایی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ حضور دارد، درخشش خود را از تیم ملی هندبال نوجوانان دختر آغاز کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا خوش درخشید و با این تیم قهرمان شد.
این هندبالیست جوان سپس به مسابقات قهرمانی جهان پا نهاد و توانست با نمایشهای بی نقص خود در این مسابقات همراه با تیم ملی نوجوانان دختران، نام خود را به عنوان یک پدیده ۱۷ ساله بر سر زبان‌ها بیاندازد.
در این مسابقات با وجود اینکه کمتر کسی انتظار داشت در پایان دور مقدماتی، برترین گلزن مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر جهان به مریخ برسد. فاطمه مریخ با تنها ۱۷ سال سن در مقدونیه شمالی نه تنها بیشترین تعداد گل را در این رقابت‌ها به ثمر رساند (۲۸ گل)، بلکه در سه بازی اول در دور مقدماتی، ۵ پاس گل نیز داد.
این بازیکن بغل چپ تیم ملی ایران همچنین در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۲ نیز با ۳۸ گل برترین گلزن ایران در آن رویداد شد و در مجموع در رده نوزدهم جدول رده بندی برترین گلزنان قرار گرفت.
بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی زنان جهان از ۹ تا ۲۶ آذر به میزبانی سه کشور نروژ، دانمارک و سوئد برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در هرنینگ دانمارک به مصاف رقبای خود خواهد رفت.

 

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5562 توسط پیمان باوند و در روز دوشنبه 6 آذر 1402 ساعت ۲۳:۳۳:۵۵
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5560
۴ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۸

ضرب الاجل دادستان بهبهان برای دفع اصول پسماندهای عفونی بیمارستانی

دادستان عمومی و انقلاب بهبهان ضمن انتقاد از وضعیت دفع پسماندهای عفونی بیمارستانی در این شهرستان خواستار رفع این مشکل و دفع اصولی این زباله‌ها در کوتاه‌ترین زمان شد. ؛

بهبهان آنلاین:

دادستان عمومی و انقلاب بهبهان ضمن انتقاد از وضعیت دفع پسماندهای عفونی بیمارستانی در این شهرستان خواستار رفع این مشکل و دفع اصولی این زباله‌ها در کوتاه‌ترین زمان شد.

به گزارش بهبهان آنلاین به نقل از دادگستری خوزستان، محمد ضیائی روز شنبه در نشست نظارت بر حفظ حقوق عامه با موضوع دفع پسماندهای عفونی بیمارستانی بیان کرد: شرکت پیمانکاری که وظیفه دفع پسماندهای عفونی را دارد باید با قید فوریت اقدام به تهیه دستگاه‌های مجهز و استاندارد کند.

وی گفت: همچنین دانشگاه علوم پزشکی بهبهان نیز باید با پزشکان و مراکز درمانی، هماهنگی لازم را نسبت به پرداخت هزینه‌های امحای زباله طبق تعرفه قانونی و عقد قرارداد با شرکت پیمانکار مسئول دفع زباله‌های عفونی انجام دهد.

مسمومیت و آلودگی ناشی از انتشار سموم حاصل از محصولات دارویی به ویژه آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای سیتوتوکسیک (داروهایی که برای درمان سرطان استفاده می‌شوند) از خطرات زباله‌های عفونی و درمانی است که امحا و غیرعفونی نکردن مناسب این زباله‌ها موجب آلودگی‌های زیست محیطی و به خطر افتادن جان مردم می‌شود.

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5560 توسط پیمان باوند و در روز شنبه 4 آذر 1402 ساعت ۲۱:۴۸:۲۰
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5556
۴ / ۹ / ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱

نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرستان بهبهان برگزار شد

اولین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان بهبهان برگزار وآنطور که موسوی می گوید بزودی مدیران در اتاق خبر در چارچوب جهاد تبیین پاسخگوی عملکرد خود خواهند بود. ؛

بهبهان آنلاین:

اولین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرستان به ریاست سید ولی الله موسوی فرماندار شهرستان بهبهان برگزار شد.

در این جلسه فرماندار و رییس شورای اطلاع رسانی دولت در شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و همچنین تبریک سالروز تشکیل ارتش بیست میلیونی بسیج به دستور حضرت امام خمینی (ره) بر اهمیت لزوم تشکیل شورای اطلاع رسانی دولت در شهرستان در راستای جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری تاکید کرده و گفت:نفوذ و اثرگذاری رسانه ها در دوران معاصر بسیار زیاد است، مخصوصا شبکه های اجتماعی، و زمانی که اطلاع رسانی شفاف و به هنگام باشد تاثیر گذاری آن بسیار بیشتر است.
_شفاف بودن و به هنگام بودن مهم ترین مولفه های اطلاع رسانی است، مخصوصا در خصوص خدمات دولت که میتواند همدلی و همراهی میان مردم و دولت را ایجاد کند.
موسوی اظهارداشت: اطلاع رسانی شفاف و به هنگام جزء منویات مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین است و همواره بر آن تاکید داشته اند.
_دشمن به دنبال سیاه نمایی، شبهه افکنی و ناکارآمد نشان دادن نظام است، چنانچه ضعف اطلاع رسانی داشته باشیم میدان را به دشمن خواهیم باخت
_هرجا رسانه ها انتقاد کردند، تاثیر گذار بود و تلاش برای رفع مشکلات زیاد شد
وی گفت: این جلسات را ادامه خواهیم داد و از ظرفیت رسانه ای همه اهل قلم و اصحاب رسانه استفاده خواهیم کرد
موسوی تصریح کرد: بهبهان ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارد و یکی از وظایف شورای اطلاع رسانی برجسته کردن و معرفی این ظرفیت هاست
فرماندار بهبهان گفت: انشالا در آینده نزدیک اتاق خبر را تشکیل خواهیم داد،و هر هفته یکی از مدیران پاسخگوی عملکرد سازمان خود خواهد شد
_در شورای اطلاع رسانی تلاش خواهیم کرد آداب و رسوم بومی و محلی شهرستان از طریق رسانه ها معرفی گردد
وی افزود: با هماهنگی سازمان صدا و سیمای استان خوزستان در جهت معرفی هرچه بیشتر شهرستان بهبهان در آینده نزدیک هر هفته یک شب از محل قلعه مدرسه با یک موضوع درباره بهبهان برنامه زنده پخش خواهد شد

۱
ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5556 توسط پیمان باوند و در روز شنبه 4 آذر 1402 ساعت ۱۵:۵۱:۳۵
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5554
۲۹ / ۸ / ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۵

اعضای هیئت رئیسه سال سوم دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان انتخاب شدند

در جلسه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان ، اعضای هئیت رئیسه سازمان در سال سوم دوره هشتم انتخاب شدند. ؛

بهبهان آنلاین:

در جلسه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان ، اعضای هئیت رئیسه سازمان در سال سوم دوره هشتم انتخاب شدند.به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان، در جلسه یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ هیئت مدیره که با حضور نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی ، اعضای هیئت مدیره و بازرس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان تشکیل شد، اعضای هیئت رئیسه سال سوم دوره هشتم با ترکیب ذیل انتخاب شدند:
۱- مهندس مظفر ساعد به عنوان رییس سازمان۲- مهندس محمد علی عبداله پور به عنوان نایب رییس اول سازمان۳- مهندس مرادعلی واهبی به عنوان نایب رییس دوم سازمان۴- مهندس عبدالرحیم رشیدی پور به عنوان دبیر سازمانهمچنین بنا به پیشنهاد اعضای هیئت رییسه و تصویب هیئت مدیره، مهندس منصور بدیعی فر به عنوان خزانه دار سازمان انتخاب شد.در پایان این جلسه از زحمات دکترکورش خواجوی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان در سالهای اول و دوم این دوره و همچنین از تلاشهای هئیت رئیسه سال دوم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5554 توسط پیمان باوند و در روز دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت ۲۳:۵۵:۲۲
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5551
۲۸ / ۸ / ۱۴۰۲ - ۱:۳۳

نمایشگاه خوشنویسی هنرجویی با عنوان «حدیث نی» در بهبهان افتتاح شد

نمایشگاه خوشنویسی هنرجویی با عنوان حدیث نی در محل نگارخانه میرزا شوقی بهبهان افتتاح شد .؛

بهبهان آنلاین:

نمایشگاه خوشنویسی هنرجویی با عنوان حدیث نی در محل نگارخانه میرزا شوقی بهبهان افتتاح شد .

این نمایشگاه که حاصل تلاش و هنرمندی ۱۸ هنرجو مقاطع عالی و ممتاز انجمن خوشنویسان بهبهان می‌باشد از پنجشنبه ۲۵ آبان به مدت ۱۰ روز میزبان علاقه مندان و مشتاقان هنر خوشنویسی می‌باشد .

حدیث نی مجموعه اثار هنرجویان اساتیدی چون غلامعباس محمودیان ،الهام طباخی ، سید رحمت اله تقوی به صورت ۶۹ تابلو نستعلیق ، شکسته و خط تحریری در قالب سطر ، چلیپا و قطعه می‌باشد.

این نمایشگاه با حضور مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان ، ابراهیم غفوری رئیس انجمن خوشنویسان و پیشکسوتان هنر خوشنویسی افتتاح گردید.

گفتنی است بهبهان با اساتید بیشمار فوق ممتاز و ممتاز خوشنویسی یکی از شهر های پیشرو در این هنر محسوب میگردد که سنوات پیش جشنواره ها و مسابقات معتبر ملی و استانی با حضور استاد کابلی خوانساری ، استاد فلسفی ، استاد طریقتی و استاد زدوار را میزبانی نموده و طرفیت و پتانسیل لازم برای برپایی نمایشگاه های ملی را در این زمینه داراست .

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5551 توسط پیمان باوند و در روز یکشنبه 28 آبان 1402 ساعت ۰۱:۳۳:۱۲
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5549
۲۷ / ۸ / ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۲

سارق موبایل در بهبهان دستگیر شد

فرمانده انتظامی بهبهان از دستگیری ۴ سارق مغازه موبایل فروشی توسط ماموران پلیس آگاهی در شهرستان بهبهان خبر داد.؛

بهبهان آنلاین:

فرمانده انتظامی بهبهان از دستگیری ۴ سارق مغازه موبایل فروشی توسط ماموران پلیس آگاهی در شهرستان بهبهان خبر داد.

 

به گزارش بهبهان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ “کاظم نیسی” در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت از مغازه موبایل فروشی در سطح شهرستان بهبهان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

 

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با اقدامات اطلاعاتی و بررسی صحنه های وقوع جرم، هویت ۴ سارق سابقه دار را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف کردند.

 

فرمانده انتظامی بهبهان تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی سرقت مغازه موبایل فروشی اعتراف کردند.

 

سرهنگ کاظمی در خاتمه با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، از عموم شهروندان درخواست کرد: اطلاعات خود از فعالیت سارقان و افراد مالخر را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 

ثبت شده در سایت بهبهان آنلاین طی شماره 5549 توسط پیمان باوند و در روز شنبه 27 آبان 1402 ساعت ۲۲:۳۲:۱۴
© Copyright 2023 http://behbahanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر