ماجرای زمین‌های تامین اجتماعی چیست؟!/قدردانی مردم از دادستان بهبهان

مردادماه امسال ۳۰۰ نفر از شهروندان بهبهانی شکایتی تحت عنوان «درگیری ۱۴ ساله مردم با مسکن و شهرسازی بهبهان، از تخریب پل تا تلاش برای تصاحب زمین» را در سامانه «فارس من» را ثبت کردند.
کد خبر : 537
تاریخ انتشار : شنبه 4 اردیبهشت 1400 - 22:48

بهبهان آنلاین:

مردادماه امسال ۳۰۰ نفر از شهروندان بهبهانی شکایتی تحت عنوان «درگیری ۱۴ ساله مردم با مسکن و شهرسازی بهبهان، از تخریب پل تا تلاش برای تصاحب زمین» را در سامانه «فارس من» را ثبت کردند.

این کاربران گفته‌ بودند: در سال۱۳۸۳ مالکین زمین‌هایی واقع در تامین اجتماعی شهرستان بهبهان اقدام به فروش زمین کردند و از اداره مسکن و شهرسازی، شهرداری، منابع طبیعی و سایر ادارات مربوطه استعلامات لازم انجام شد، شهرداری پروانه ساخت صادر کرد، ولی ۱۴ سال بعد مسکن و شهرسازی جلوی ساخت و ساز مردم را گرفته و در حالی که مردم با پول خود پل ساخته و آبرسانی کردند اقدام به قطع آب و تخریب پل کردند.

پس از پیگیری‌های خبرنگار فارس، روابط عمومی راه و شهرسازی بهبهان در رابطه با وضعیت نهایی این زمین‌ها، جوابیه‌ای به شرح زیر ارائه داد:

پلاک ۵۶۵۶ بخش ۱ بهبهان مشمول قانون اصلاحات ارضی شده و از مالکین اولیه توسط دولت خریداری شده و سپس ۱۴ هکتار از این پلاک بالسویه به ۷ نفر زارع صاحب نسق واگذار گردیده و باقی مانده پلاک نیز در مالکیت دولت به نمایندگی جهاد کشاورزی قرار داشته است.

با توجه به طرح جامع شهری و قرارگیری این پلاک در محدوده و حریم قانونی شهر بهبهان، پلاک مذکور به استناد مواد ۱۰ قانون زمین شهری و ماده ۲۰ آیین نامه اجرایی این قانون با تغییر نمایندگی از جهاد کشاورزی به مسکن و شهرسازی مسئولیت حفاظت این زمین به عهده راه و شهرسازی قرار گرفته است.

در خصوص شکواییه ارائه شده نیز معروض می‌دارد که اشخاصی با سوء استفاده از اسناد و مکاتبات اداری در سنوات قبل، اقدام به فروش اراضی این پلاک به مردم نموده‌اند و هیچگونه استعلامی نیز از سوی شهرداری و یا مردم در خصوص خرید و فروش و ساخت‌وساز صورت نگرفته است.

این اداره به استناد مواد ۱۳ و ۱۷ قانون زمین شهری موظف به حفاظت از اراضی دولتی است و در این راستا نیز با مجوز قضایی از دادستان محترم از هرگونه ساخت‌وساز و دخل و تصرف در این پلاک جلوگیری به عمل خواهد آورد.

مردم و خریداران محترم نیز توجه داشته باشند که افراد سودجو به هدف کسب درآمد و کلاهبرداری با ارائه مدارک و مستندات مخدوش سعی بر ترغیب خریداران به خرید اراضی پلاک ۵۶۵۶ را دارند که این امر صرفا باعث تحمیل ضرر به خریداران خواهد بود.

به مردم توصیه می‌شود که از خرید املاک و زمین‌های فاقد سند رسمی به دلیل مشکلات احتمالی در آینده خودداری کنند.

اینطور که مشخص است پس از یک کار طاقت فرسای چندین ساله، عاملان فروش زمین های دولتی به مردم دستگیر شده اند. لازم است افرادی که با واسطه یا بی واسطه اقدام به خرید زمین های دولتی از این افراد کرده اند شکایت خود را به دستگاه قضایی تحویل دهند.

////

در پی دستگیری دو تن از فروشندگان زمین‌های دولتی شهرستان بهبهان کلیه کسانی که چه با واسطه و چه بی واسطه از اشخاص نامبرده زمین پلاک ثبتی ۵۵۹۹، ۵۶۵۶ و الباقی پلاک های ثبتی خریداری کرده اند به دادگاه و دفتر دادستانی شهرستان بهبهان جهت شکایت و سیر مراحل قانونی و قضایی مراجعه نمایند.

دراین اطلاعیه از آقای زندی دادستان بهبهان نیز قدردانی سده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  • جدید
  • محبوب