نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس خبر داد:

پیگیری‌جهت رفع مشکلات پرسنل صنعت نفت در حوزه نیروی انسانی

محمدطلا مظلومی اظهار کرد: مقرر گردید درمورد تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت که در آزمون پذیرفته شدند جهت انجام امور اداری و مصاحبه فراخوان شوند و پذیرفته شدگان در مصاحبه بصورت قرارداد مدت معین مشغول بکار شوند.
کد خبر : 2567
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 16:52
پیگیری‌جهت رفع مشکلات پرسنل صنعت نفت در حوزه نیروی انسانی

بهبهان آنلاین:

محمد طلا مظلومی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به پیگیری برای رفع مشکل کارکنان صنعت نفت اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر جلسه ای  با رئیس کمیسیون انرژی برگزار شد که در این نشست نیز  فرماندار شهرستان بهبهان و معاون توسعه و سرمایه انسانی وزارت نفت نیز حضور داشتند و  مباحثی در خصوص رفع مشکلات حقوق پرسنل صنعت نفت مطرح شد.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس افزود:  در این جلسه در مورد مسائل مربوط به حوزه منابع انسانی شامل حقوق پرسنل صنعت نفت در سال ۱۴۰۱، تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول بند « و » و  « د »، تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت به قرداد مدت معین  ، دانشجویان نمره الف دانشگاه صنعت نفت، ساماندهی مجدد طرح طبقه‌بندی نیروهای پیمانکار، ساماندهی و ترمیم حقوق نیروهای قرارداد مدت موقت، پرداخت پاداش پایان خدمت(سنواتی) بازنشستگان صنعت نفت، بحث و گفتگو گردید.

تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول بند «و» در حال نهایی شدن است

وی بیان کرد: پس از مطرح نمودن مسائل فوق و تبادل نظرات در نهایت مقرر گردید جهت رفع مسئله حقوق پرسنل صنعت نفت تا قبل از اعلام نظر کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با تشکیل جلسات و بازدید از مناطق عملیاتی، تصویر روشنی از مشکلات و سختی کار این پرسنل خدوم ارایه گردد و کمیسیون با لحاظ واقعیت های موجود تصمیم گیری نماید.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول بند «و» نیز عنوان گردید که این مهم در حال نهایی شدن می‌باشد و کلیه نفرات مشمول جهت انجام کارهای اداری دعوت بکار خواهند شد؛ ضمنا درمورد تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول بند « د » که قبلاً از سوی اینجانب مکاتبه شده بود، وزارت نفت با تشکیل کارگروه هایی و اخذ موافقت سازمان امور استخدامی و ایجاد و احیای سمت های جدید و قدیم تبدیل وضعیت این عزیزان نیز بزودی آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: از آنجایی که طبق قانون فرزند و همسر شهید، جانبازان همراه با فرزندان و همسر، محدودیت سن و معدل را برای تبدیل وضعیت ندارند و فقط فرزند ایثارگران دارای ۶ ماه به بالا دارای محدودیت سن و معدل می باشند، که در این زمینه مقرر گردید استفساریه ای تنظیم و نمایندگان مجلس این عزیزان را مشمول این قانون نمایند تا تبدیل وضعیت آنها صورت پذیرد.

مظلومی اظهار کرد: مقرر گردید درمورد تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت که در آزمون پذیرفته شدند جهت انجام امور اداری و مصاحبه فراخوان شوند و پذیرفته شدگان در مصاحبه بصورت قرارداد مدت معین مشغول بکار شوند.

پیگیری برای موضوع ساماندهی نیروهای قرارداد مدت موقت

وی تاکید کرد: همچنین موضوع ساماندهی نیروهای قرارداد مدت موقت از لحاظ بهره مندی از بندها و امکانات جهت تقویت و ترمیم حقوق و مزایای این عزیزان مطرح گردید که مسئولان مربوطه مطرح کردند اقدامات ویژه‌ای در این زمینه صورت خواهد گرفت. درمورد دانشجویان نمره الف دانشگاه صنعت نفت که در مصاحبه مرکز توسعه رد شدند مقرر گردید مجددا به مصاحبه دعوت و پس از طی مراحل لازم و نیاز شرکت های ذیربط دعوت بکار شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان اظهار داشت: در مورد نیروهای پیمانکاری که از طرح طبقه بندی مشاغل جا ماندند نیز مقرر گردید، مجددا ساماندهی این عزیزان در دستور کار قرار گیرد و در مورد پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان صنعت نفت با توجه به ضوابط و قوانینی که وزارت نفت دارد و تکلیفی که قانون برنامه به وزارت نفت داده است پرداخت پایان خدمت این عزیزان فقط شامل ۳۰ سال سنوات خدمتی می گردد در این زمینه  نیز اینجانب با وزیر مکاتبه ای انجام دادم که مقرر گردید کارگروهی از مسئولان وزارت نفت و نمایندگان مجلس تشکیل و مشکل قانونی این عزیزان را مرتفع نمایند./

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.